KONST / Litografier / Färglitografi 13789121
nr 1378 9121
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Färglitografi, "Sturebadet". Signerad, numrerad 178/180, bladets mått: 55x70cm, oramat löst blad
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 15 februari 2021
kl 19:03:09
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
Mikael Frygelius
Läs mer om Mikael Frygelius